Śledź mnie na:

Miodowe (Ciechan)By  Piwny Brodacz     6.8.13    Tagi:,,, 

Bardzo stara degustacja, jeżeli chcesz abym ocenił to piwo poprawnie napisz mi maila, może się uda.

Drugie picie 13.12.2013:

Nadarzyła się idealna okazja na ponowne wypicie Miodowego z Ciechanowa. Piwo wygrało konkurs na najlepsze miodowe piwo roku 2013 i z tej okazji browar wypuścił je w limitowanych granatach 0,3. Przypadek? Nie sądzę.

Na początku bałem się trochę o wystrzał. Kiedyś miodowe miały tendencje do wybuchania zaraz po otwarciu. Nie wiem z czym był problem bo w smaku nie było czuć zepsucia. Tutaj wszystko w jak najlepszym pożądku. Szybki niuch z butelki i... yeeeeeeeees. Miodek, miodek i jeszcze raz miodek. Kwiaty, pola, łąki - wszystko prawdziwe! No może prawie wszystko, piana nadal nietrwała i nie zostawia po sobie śladu. Kolor złocisty, pięknie mętny.


W smaku... stary dobry Ciechan. Eksplozja miodowości połączona ze słodami. Słodka ale jest trochę goryczy. Nie na tyle aby kontrować tę słodycz ale akurat takie to piwo pokochałem i nie chcę żeby się zmieniało. Wszystko jest takie prawdziwe i swojskie. Alkohol niewyczuwalny a lekkiego kopa ma, woltaż to nadal 5,7%. 

Oryginał:


Test tego piwa to tylko formalność, najlepsze miodowe na rynku bez dwóch zdań. Idealne połączenie prawdziwego miodu z lekko goryczkowym piwem. Co to znaczy prawdziwy miód? To taki, w którym czuć kwiaty, przy piciu którego czujesz się jakbyś siedział na łące. Tak ja się czuję za każdym razem gdy pije ten trunek i za to dziękuje Ciechanowi. Kolor ładny, mętny, lekko złocisty. Minusem jest piana, bardzo szybko znika ale pozostawia mały kożuszek. Warto nadmienić. że jeżeli chodzi o alkohol jest to pełnowartościowe piwo (5,7%). 

Piwny Brodacz

Podobał Ci się ten wpis? Podziel się nim ze znajomymi. Dzięki temu uświadomisz innym, że piwo nie kończy się na lagerach a i mi pomożesz w szerzeniu kraftowej kultury. Walczmy z koncernową niewiedzą, każdy z nas może być Rycerzem Ducha Kraftu! Pamiętaj też, że piwo kraftowe zmienia się i każda kolejna warka może inaczej smakować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz


Informacje prawne:

Treści na blogu przedstawiają autorską ocenę produktów i mają charakter informacyjny o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356). Blog jest dziełem całkowicie hobbystycznym i nie przynosi żadnych zysków. Treści na blogu tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Copyright:

Wszystkie zdjęcia (jak i treści) na blogu są mojego autorstwa i nie zgadzam się na ich rozpowszechnianie, publikowanie, jakiekolwiek używanie (w celach zarobkowych lub nie) bez mojej zgody. Dotyczy to wszystkich mediów a głównie internetu, czasopism itd.

Kontakt:

Patryk Piechocki
e-mail: realdome@gmail.com