Śledź mnie na:

Aksamitne (Obolon)By  Piwny Brodacz     31.8.13    Tagi:,,, 

Bardzo stara degustacja, jeżeli chcesz abym ocenił to piwo poprawnie napisz mi maila, może się uda.

Przyznam się, że jestem zakłopotany. Nie do końca wiem co może oznaczać "aksamitność" w piwie. Pierwsza myśl to płytkie i bez wyrazu. Oj jak byłem w błędzie. Obolonik Aksamitny to ciemne piwo karmelowe. Fajnie, nie mam nic do karmelowych, mogę nawet powiedzieć że je lubię. Nalewamy. Pierwsze zaskoczenie to piana. Zrobiłem mały research na innych blogach i wszyscy pisali, że znika szybciej niż śnieg w kwietniu. Moja była dość gęsta i trzymała się długo, jak tegoroczna zima. Kolorek ładny, typowy karmel. No ale co z tą aksamitnością? Wychodzi na to, że według Ukraińców to nabuzowanie piwa do granic. Jest wyczuwalny karmel (słodycz też), nawet jakaś goryczka ale wszystko to jest w wielkiej "chmurze" gazu. Dziwne bo samo piwo chwilę przed nalaniem wypadło mi z rąk, na szczęście na trawę. Nie wybuchło jednak a po takim nasyceniu to zakrawa o magię. Przyznam się szczerze, że nie wiem co o nim myśleć. Smakowało mi ale byłem wtedy po "paru" kilometrach na rowerze i potrzebowałem czegoś orzeźwiającego i Obolon mi to zapewnił. Nie wiem jednak czy byłbym w stanie wypić ze smakiem tak nabuzowane ciemne piwo w normalnych warunkach. 

Piwny Brodacz

Podobał Ci się ten wpis? Podziel się nim ze znajomymi. Dzięki temu uświadomisz innym, że piwo nie kończy się na lagerach a i mi pomożesz w szerzeniu kraftowej kultury. Walczmy z koncernową niewiedzą, każdy z nas może być Rycerzem Ducha Kraftu! Pamiętaj też, że piwo kraftowe zmienia się i każda kolejna warka może inaczej smakować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz


Informacje prawne:

Treści na blogu przedstawiają autorską ocenę produktów i mają charakter informacyjny o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356). Blog jest dziełem całkowicie hobbystycznym i nie przynosi żadnych zysków. Treści na blogu tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Copyright:

Wszystkie zdjęcia (jak i treści) na blogu są mojego autorstwa i nie zgadzam się na ich rozpowszechnianie, publikowanie, jakiekolwiek używanie (w celach zarobkowych lub nie) bez mojej zgody. Dotyczy to wszystkich mediów a głównie internetu, czasopism itd.

Kontakt:

Patryk Piechocki
e-mail: realdome@gmail.com