Śledź mnie na:

King of Hop (AleBrowar)By  Piwny Brodacz     5.8.13    Tagi:,,,,, 

Bardzo stara degustacja, jeżeli chcesz abym ocenił to piwo poprawnie napisz mi maila, może się uda.

Drugie picie 14.10.2013:

Akurat miałem na zbyciu King'a więc postanowiłem sprawdzić, czy się nic nie zmieniło. Dodatkowo zacznę nowy cykl "powrotów" do piw, które już piłem.

No to co z tym królem? Ano po pierwsze piana się zmieniła. Znika dość szybko zostawiając bardzo cieniutki kożuszek. Trochę się zawiodłem, nie powiem. Dodatkowo wydaje mi się, że jest bardziej przejrzyste. Aromat pozostaje ten sam, żywica pomieszana z cytrusami. Smak? Praktycznie to samo, chmielowość dookoła i prawie nie istniejące słody. Goryczka jest tak samo przyjemna i mocna jak wcześniej, może trochę dłużej zalega na języku. Piwo jest dość treściwe ale wydaje mi się, że trochę bardziej wodniste niż przy moim pierwszym piciu. Podsumowując król stracił w moich oczach, może przez to, że pijąc je pierwszy raz nie znałem wielu innych z tego gatunku. Nadal jednak twierdze, że jest to dobre piwo na rozpoczęcie przygody z większą goryczką. 

Oryginał:

Otwierasz butelkę i od razu dostajesz w twarz cytrusami. Lejesz do kufla i widzisz pianę, która do końca picia chroni trunek. A smak… goryczka, pewna wytrawność nawet. Tym piwem można, a nawet trzeba się delektować.

Piwny Brodacz

Podobał Ci się ten wpis? Podziel się nim ze znajomymi. Dzięki temu uświadomisz innym, że piwo nie kończy się na lagerach a i mi pomożesz w szerzeniu kraftowej kultury. Walczmy z koncernową niewiedzą, każdy z nas może być Rycerzem Ducha Kraftu! Pamiętaj też, że piwo kraftowe zmienia się i każda kolejna warka może inaczej smakować.

3 komentarze:

 1. Cześć! Gdzie uda mi się kupić Kinga?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, ja osobiście kupiłem w Kapslu w Zielonej Górze. Na piwoteka.pl też widzę mają dużą ilość.

   Usuń
 2. Bardzo jestem ciekaw recenzji tego piwa raz jeszcze. Wypiłem po raz pierwszy to piwo dopiero teraz, a już wiele APA przez moje gardło się przewinęło i... jest takie sobie.

  Goryczka jest fajna ale okropnie zalega w gardle, mam na myśli takie zaleganie, że aż otworzyłem kolejne piwo, a był to Mosaic IPA od DR Brew. Od razu ulżyło.
  Co ciekawe Mosaic IPA ma deklarowane 71 IBU, a Ale Browar podaje 45.

  Podsumowując, do Kong of Hop na pewno nie wrócę, coś się stało chyba z tym piwem, bo dawno nie piłem czegoś co by taki niesmak w ustach pozostawiało. Przyćmiło to walory jakie piwo wyciąga w trakcie picia, niestety :(

  OdpowiedzUsuń


Informacje prawne:

Treści na blogu przedstawiają autorską ocenę produktów i mają charakter informacyjny o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356). Blog jest dziełem całkowicie hobbystycznym i nie przynosi żadnych zysków. Treści na blogu tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Copyright:

Wszystkie zdjęcia (jak i treści) na blogu są mojego autorstwa i nie zgadzam się na ich rozpowszechnianie, publikowanie, jakiekolwiek używanie (w celach zarobkowych lub nie) bez mojej zgody. Dotyczy to wszystkich mediów a głównie internetu, czasopism itd.

Kontakt:

Patryk Piechocki
e-mail: realdome@gmail.com