Śledź mnie na:

Raciborski Pils (Browar Zamkowy)By  Piwny Brodacz     19.9.13    Tagi:,,,, 

Bardzo stara degustacja, jeżeli chcesz abym ocenił to piwo poprawnie napisz mi maila, może się uda.

W poszukiwaniu prawdziwego pilsa zawitaliśmy dziś do Raciborza. Wielki napis na etykiecie tylko zachęca do spróbowania. Jest jednak coś co karze mi być czujnym, wcześniejsze doświadczenia z piwami z Browaru Zamkowego. Ich trunki mają jedną wspólną cechę: są zbyt słodkie.

Co zatem z tym pilsem panie premierze? Nalewam szybko, z nadzieją. Kolor lekko wyblakły, piana taka... meh. Nic szczególnego i bardzo szybko ślad po niej zanika. Zapach... no kurde sam metal, heavy metal. Z lekkim pesymizmem podnoszę kufel do ust. Po pierwszym łyku w mojej głowie zaczął grać jeden utwór: Metal - Tenacious D. Błądzę i szukam innych doznań, ale jak to śpiewa Jack Black:

No one can destroy the metal 
The metal will strike you down with a vicious blow

No nie mogę sorry, czytałem inne testy i ludzie byli bardziej wytrwali niż ja. Po prostu nie mogę znaleźć nic co by wygrało z tym metalicznym posmakiem. Jeszcze to mocne nagazowanie... Podobno mógłby to być dobry pils, gdyby nie ta metaliczność. No nic, ja widocznie nie potrafię być tak wyrozumiały.

WWW

Piwny Brodacz

Podobał Ci się ten wpis? Podziel się nim ze znajomymi. Dzięki temu uświadomisz innym, że piwo nie kończy się na lagerach a i mi pomożesz w szerzeniu kraftowej kultury. Walczmy z koncernową niewiedzą, każdy z nas może być Rycerzem Ducha Kraftu! Pamiętaj też, że piwo kraftowe zmienia się i każda kolejna warka może inaczej smakować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz


Informacje prawne:

Treści na blogu przedstawiają autorską ocenę produktów i mają charakter informacyjny o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356). Blog jest dziełem całkowicie hobbystycznym i nie przynosi żadnych zysków. Treści na blogu tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Copyright:

Wszystkie zdjęcia (jak i treści) na blogu są mojego autorstwa i nie zgadzam się na ich rozpowszechnianie, publikowanie, jakiekolwiek używanie (w celach zarobkowych lub nie) bez mojej zgody. Dotyczy to wszystkich mediów a głównie internetu, czasopism itd.

Kontakt:

Patryk Piechocki
e-mail: realdome@gmail.com