Śledź mnie na:

Browamator unpackingBy  Piwny Brodacz     5.9.13    Tagi:,,, 

Jak to mawiał klasyk "nadejszła wiekopomna chwila!". Czas zacząć przygodę z warzeniem własnego browaru. Nie będę ukrywał, że przekonałem się do tego po cyklu Warzę z Kopyrem.

Nigdy nie miałem do czynienia z procesem powstawania piwa więc będzie to jazda bez trzymanki, celem jest uwarzenie piwa pijalnego, jeżeli wyjdzie smaczne to będę się cieszył jak cholera ;)

Na starcie zdenerwował mnie trochę Browamator, wysyłka zamówionych towarów opóźniła się o tydzień. Odkupili jednak swoje winy dodając "coś" ekstra do wysyłki (widoczne na zdjęciu). W sumie to byłem tym nawet zaskoczony. Co zawiera paczka startera? Otóż:

Kapsle + Greta:

"Coś" ekstra za zwłokę:

Reduktor + kranik:

Areometr, rurkę, szpatułkę itd:

Ulotki + instrukcje jak warzyć, ulotka o Birofiliach trochę przestarzała już ;)

Jakie piwo będę warzył? Oczywiście ciemne, a dokładnie to stout'a:

Wszystko zapakowane w dwa piękne fermentatory. Prawdopodobnie na weekend zacznę. Będę wrzucał posty z poszczególnych etapów warzenia więc stay tuned!


Piwny Brodacz

Podobał Ci się ten wpis? Podziel się nim ze znajomymi. Dzięki temu uświadomisz innym, że piwo nie kończy się na lagerach a i mi pomożesz w szerzeniu kraftowej kultury. Walczmy z koncernową niewiedzą, każdy z nas może być Rycerzem Ducha Kraftu! Pamiętaj też, że piwo kraftowe zmienia się i każda kolejna warka może inaczej smakować.

3 komentarze:

 1. co wy blogerzy jacyś posrani, albo brewkit albo ekstrakty słodowe, zacieranie ze słodów jest proste i daje większa satysfakcje, nie ma się czego bać,a piwko na pewno będzie lepsze. Pozdro

  OdpowiedzUsuń
 2. u mnie również wysyłka spóźniona o tydzień i również ten sam prezencik ;) chyba po prostu sporo ludzi chciało zdążyć przed końcem sierpnia, żeby dostać prezent od kopyra :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co mi pani z obsługi klienta powiedziała, to mieli dużo osób na urlopach i dlatego spóźniona wysyłka była :)

   Usuń


Informacje prawne:

Treści na blogu przedstawiają autorską ocenę produktów i mają charakter informacyjny o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356). Blog jest dziełem całkowicie hobbystycznym i nie przynosi żadnych zysków. Treści na blogu tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Copyright:

Wszystkie zdjęcia (jak i treści) na blogu są mojego autorstwa i nie zgadzam się na ich rozpowszechnianie, publikowanie, jakiekolwiek używanie (w celach zarobkowych lub nie) bez mojej zgody. Dotyczy to wszystkich mediów a głównie internetu, czasopism itd.

Kontakt:

Patryk Piechocki
e-mail: realdome@gmail.com