Śledź mnie na:

Szał Ciał (Podgórz i SzałPiw)By  Piwny Brodacz     19.3.17    Tagi:,,,, 

Powoli wkraczamy w okres piw lekkich, sesyjnych i orzeźwiających. Tak wiem, że na dworze nadal zdarzają się temperatury sprzyjające stoutom czy też porterom, ale trzeba zacząć przyzwyczajać przełyk do innych smakowitości.

Podobnie myślą browary. Na rynku pojawiają się wheaty, lekkie APA i wszelakiego rodzaju "wariacje na temat" z orzeźwiającymi dodatkami. Dziś mamy okazję zdegustować właśnie takie piwo z browaru Podgórz, który jest dość dobrze znany na naszym craftowym rynku, ale jakoś jeszcze nie trafił na bloga. W dodatku jest to kolab z dobrze ocenianym browarem SzałPiw.


Miałem świadomość tego, że Podgórz średnio dba o estetykę swoich etykiet, ale ta... jest dość specyficzna muszę przyznać. Całość wygląda jakby ktoś narysował coś szybko (i od niechcenia), bo zaraz będzie musiał butelkować swoją pierwszą domową warkę. Zapewne jest w tym jakiś ukryty sens, który rozumieją osoby z otoczenia browaru, no ale ja nie (tak samo większość klientów w sklepie). Piwo wygląda o wiele lepiej, ma kolor przyciemnionej pomarańczy i miłe dla oka zmętnienie. Piana też niczego sobie, wysoka, śnieżnobiała i z ładnym lacingiem.


No i to jest zapach, który można wąchać godzinami, przepiękny i wyraźny. Zest z cytrusów dał czadu i ze szkła wydobywają się przeogromne ilości cytryn i pomarańczy. Do tego lekkie pszeniczne nuty w tle. Całość utrzymuje się dzielnie praktycznie do końca.

Ooo, takie piwo z chęcią zabrałbym w podróż pieszo-rowerową w ciepły, słoneczny dzień. Jest rześko, sesyjnie i z gracją. Ciałko po pszenicy nie uciekło, czuć je tu i ówdzie, ale cytrusowa bomba skutecznie je zwalczyła do przyjemnego, niezapychającego poziomu. Są pomarańcze, jest też cytryna, a przy całkiem fajnie zaznaczonej goryczce wychodzi też trochę grapefruita. Zbożowości też nie zabrakło, wraz z bardzo lekkim kwaskiem na finiszu. Ten wydaje się być mega wytrawny, coś jak biała skórka od bliżej nieokreślonego cytrusa. Ogólnie bardzo dobrze skomponowane, i co najważniejsze zbalansowane piwo. Lekkie i przyjemne, aż człowiek z chęcią zakopałby się do połowy w rozgrzanym piasku nad morzem. Teraz tylko pogoda musi mu dorównać...

----------

Styl: American Wheat
Alk: 5% Obj.
Ekstrakt: 12,5°
IBU: b/d
Skład: słód (pilzneński, pszeniczny), chmiel, zest z cytrusów, drożdże.
Do spożycia: 28.03.2017

Piwny Brodacz

Podobał Ci się ten wpis? Podziel się nim ze znajomymi. Dzięki temu uświadomisz innym, że piwo nie kończy się na lagerach a i mi pomożesz w szerzeniu kraftowej kultury. Walczmy z koncernową niewiedzą, każdy z nas może być Rycerzem Ducha Kraftu! Pamiętaj też, że piwo kraftowe zmienia się i każda kolejna warka może inaczej smakować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz


Informacje prawne:

Treści na blogu przedstawiają autorską ocenę produktów i mają charakter informacyjny o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356). Blog jest dziełem całkowicie hobbystycznym i nie przynosi żadnych zysków. Treści na blogu tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Copyright:

Wszystkie zdjęcia (jak i treści) na blogu są mojego autorstwa i nie zgadzam się na ich rozpowszechnianie, publikowanie, jakiekolwiek używanie (w celach zarobkowych lub nie) bez mojej zgody. Dotyczy to wszystkich mediów a głównie internetu, czasopism itd.

Kontakt:

Patryk Piechocki
e-mail: realdome@gmail.com